השמת אנשי Cobol מקצועיים


אנשי COBOL איכותיים לא פשוט למצוא כיום.  לפרדסיה מאגר איכותי וזמין של אנשי Cobol מנוסים הזמינים מיידית ככח עזר לצוותים קיימים הזקוקים לסיוע מקצועי.

פרדסיה פרויקטים בע"מ היא החברה המובילה בישראל במתן שירותי פיתוח בשפות ותיקות, עם שנים של ניסיון וידע בפיתוח, תחזוקה, שדרוגים, הסבות ומתן פתרונות ווב וסלולר המתממשקות עם המערכות הקיימת.

במידה ויש לכם צורך במפתח\ת קובול איכותי\ית, צרו עימנו קשר עכשיו, ונשמח להתאים עבורכם את המועמדים\ות המושלמים\ות.

קובול היא ראשי תיבות של Common Business Oriented Language והיא שפת תכנות מהוותיקות ומהנפוצות ביותר, שמיועדת בעיקר לניהול ועיבוד נתונים. שפת הקובול נוצרה כתוצאה מוועדה של חוקרים מהתעשייה, אוניברסיטאות וכן הממשלה בשנת 1959. השפה והגדרותיה הושפעו רבות משפת ה-Flow-Matic , שפה אשר הומצאה על ידי גרייס הופר וכן משפת ה-COMTRAN שפותחה על ידי בוב במר מ- IBM.

הקובול זכתה לפופולאריות רבה עם צאתה לשוק ונעשה בה שימש אפילו עד ימינו, למרות שהשימוש כיום מוגבל ולרוב נמצא בתוך סביבת עבודה רחבה יותר כמו .NET

התפתחות השפה

כאמור, השפה ממשיכה להתפתח גם בימינו. בשנת 1990 הוחלט להוסיף לה גם אובייקט מונחה עצמים בגרסה הבאה שלה. הצפי הראשוני ליציאת הגרסה המלאה היה לשנת 1997, אולם עוד לפי כן חלק מהיצרניות הגדולות בעולם כמו IBM, פוג´יטסו, מיקרו פוקוס ועוד החלו להציג סינטקסים של השפה עם אובייקט מונחה עצמים.

הסטנדרט הסופי של הגרסה המלאה קיבל את אישורו האחרון בשנת 2002. בדיוק כמו C++ וג´אווה, המהדרים של קובול מונחה עצמים זמינים גם כשהשפה נעה קדימה לכיוון הסטנדריזציה.

קובול 2002

בשנת 2002 יצאה השפה בתוספות של תכונות רבות מעבר לאובייקט מונחה עצמים. אלו כללו: תמיכה בשפה הלאומית, עיבוד מבוסס אזורים, פונקציות משתמש מוגדרות, פונקציות קריאה, מצביעים ותחביריים להשגה של שחרור מקום אחסון, מוסכמות קריאה אליה וממנה משפות שאינם קובול כמו C תמיכה של הוצאה לפועל בתוך סביבת עבודה כמו .NET ו – JAVA. ביט וביטויים בוליאניים, תמיכה בבינארי, תמיכה ב-Floating , תוצאות אריתמטיות וכן יצירה וניתוח של XML

מאפייני השפה

כאשר יצרו את שפת הקובול, נעשה מאמץ מיוחד על מנת לפתח אותה כך שהיא תזכיר את שפת האנגלית המדוברת, דבר אשר יכול להקל רבות על התכנות בה. לשפת הקובול יש תכונות טובות מבחינת תיעוד עצמי, הגדרה של סוגי נתונים וכן בטיפול בקבצים. שפת הקובול מורכבת מ-4 חטיבות: 

Identification Division – בה נמצאים פרטים מזהים של התוכנית. 
Environment Division – בה נמצאים פרטי הקבצים בה התוכנית מטפלת.
Data Division – הגדרת כול המשתנים שהתוכנית תשתמש בהם.
Procedure Division – החטיבה בה נמצא הלוגיקה של התוכנית

צרו איתנו קשר!